NASA insener väidab, et on avastatud füüsikas uus jõud, kuid paljud pole selles veendunud | Bexovid

NASA insener väidab, et on avastatud füüsikas uus jõud, kuid paljud pole selles veendunud

NASA endine insener, kes töötab raketikütusevaba tõukejõu ajami kallal, on väitnud, et seade võib anda piisava tõukejõu, et saavutada Maa gravitatsiooni tõstmine, mis ei tohiks meie praeguse füüsikamõistmise kohaselt tekkida.

Dr. Charles Buhler, kes töötas NASA juures mitme programmiga, on sellest ajast alates asutanud ettevõtte Exodus Propulsion Technologies, mis 2019. aastal taotles patendi süsteemile, mis väidetavalt suudab toota energiat asümmeetrilise elektrostaatilise tõukejõu abil. Patendi kohaselt tekitab süsteem elektrit juhtivale pinnale pingeerinevuse.

“Rakendatav pingeerinevus tekitab elektrivälja, mille tulemusel vähemalt ühele objekti pinnale mõjub elektrostaatiline survejõud. Tekkivate elektrostaatilise rõhu jõuvektorite asümmeetria tulemuseks on neto-resultantne elektrostaatiline rõhujõud, mis mõjub objektile.” patendilugeja, lisades, et leiutist saab kasutada kosmoselaevade liikumapanemiseks mõeldud tõukurina. “Selle tulemusena tekkiva elektrostaatilise survejõu suurus sõltub elektrit juhtivate pindade geomeetriast, rakendatud pingest ja elektroodidevahelises ruumis oleva materjali dielektrilisest konstandist.”

Buhler selgitas seadet rakendusliku jõuelektroonika konverentsile.

Buhleri ​​sõnul, kelle meeskond on otsinud tekkivale jõule alternatiivseid selgitusi, suutsid nad luua piisavalt suure jõu, et (väga väike) objekt ületaks Maa 1G gravitatsiooni (st piisavalt survet, et objekt maapinnalt liigutada). Maa gravitatsioonis) kasutades meetodit.

See võib kõlada nagu maapähklid – kuid peaaegu vaakumis ruumis ei pea te kiirendamiseks suurt survet avaldama (olenevalt muidugi teie kasuliku koorma massist). Näiteks kui suudaksite säilitada pideva 1G kiirenduse, ei saaks te nautida mitte ainult kena kunstlikku gravitatsiooni, mis sarnaneb Maa omaga, vaid ka jõuda suured vahemaad inimese elu jooksul (või vähemalt reisija vaatenurgast). Kuid selleks oleks vaja kujuteldamatult palju võimsust, mis ületaks praeguste raketikütustega.

Kui Buhleri ​​väide tõeks osutub ja mitte mõne muu jõu tulemus, mida meeskond pole arvestanud, oleks tohutu. Testimise ajal väidab meeskond, et on leidnud veelgi mõistatuslikuma tulemuse; ilmselt suutis seade mõnikord seda rõhku hoida ilma pideva elektrisisendita.

“Kõige olulisem sõnum, mida avalikkusele edastada, on see, et toimus suur avastus,” ütles Buhler Debriif. “See uue jõu avastamine on põhiline, sest ainult elektriväljad võivad tekitada objektile püsiva jõu ja võimaldada objekti massikeskme translatsiooni ilma massi välja tõrjumata.”

Selliste väidete suhtes on palju põhjust skeptiliseks suhtumiseks. Väidetavalt on ka teised seadmed, eriti EmDrive, andnud tõukejõu ilma raketikütuseta. See oli väga vastuoluline väide impulsi jäävuse seaduse rikkumise kohta ja igal tegevusel oli võrdne ja vastupidine reaktsioon. Hilisemad meeskonnad, kes üritasid EmDrive’i loodud salapärast tõukejõudu korrata, leidsid, et seda kõike saab seletada tavalise füüsika ja termilise efektiga.

“Kasutades sama mootori uut skaalat ja erinevaid vedrustuspunkte, suutsime reprodutseerida näivaid tõukejõude, mis on sarnased NASA meeskonna mõõtudega, kuid ka panna need punktvedrustuse abil kaduma,” selgitas professor Martin Tajmar Saksa veebisaidile. GrenzWissenschaft-Aktuell.

“Kui toide voolab EmDrive’i, mootor kuumeneb. See põhjustab ka kaalu kinnitusdetailide deformeerumist, mille tulemusel skaala nihkub uude nullpunkti. Suutsime seda täiustatud struktuuriga ära hoida. Meie mõõtmised lükkavad kõik ümber. EmDrive’i nõuded on vähemalt 3 suurusjärku.”

Kui selgub, et Exodus Propulsion Technologiesi disaini taga olev võimsus on asümmeetrilise elektrostaatilise rõhu, mitte mõne muu ettenägematu jõu tulemus, ja saab näidata, et see töötab suuremates mastaapides, oleks see kosmoselendude jaoks revolutsiooniline.

“On olemas reeglid, mis hõlmavad energiasäästu, kuid kui seda õigesti teha, saate tekitada jõude erinevalt kõigest, mida inimkond on varem teinud,” lisas Buhler. “Seda jõudu kasutame objektide edasilükkamiseks järgmise 1000 aasta jooksul … kuni järgmise aastani.”

Kuid see on, nagu öeldakse, erakordne väide, mis nõuab erakordseid tõendeid. Buhler kutsub teisi teadlasi tulemusi vaatama ja proovima mõista nende aluseks olevat füüsikat. Võib juhtuda, et Buhler või keegi teine ​​saab aru, et näiliselt motiivitu tõuke taga on tavaline füüsika.

Praegu hoiaksime teie lootusi äratamast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga